ul. Grodowa 1, Gliwice
+48 530 004 464   /  +48 661 443 666

Dr Renaud

salon kosmetyczny

MEZOTERAPIA ŁYSIENIA

mezoterapia łysieniaProblem łysienia dotyczy bardzo wielu osób i to w coraz młodszym wieku. Nowoczesnym i niezwykle skutecznym narzędziem w walce z utratą włosów jest mezoterapia łysienia wykorzystująca osocze bogatopłytkowe lub komórki macierzyste z krwi pacjenta. Można również zastosować koktajl z peptydami zawierający aminokwasy, witaminy i mikroelementy. Mezoterapia polega na obstrzykiwaniu skóry głowy stosownymi preparatami.

Mezoterapia koktajlami z peptydami stymuluje cebulki włosów oraz odżywia, dzięki czemu włosy stają się mocne, gęstsze i zregenerowane. Potrzeba jednak nawet pięciu zabiegów powtarzanych co dwa-trzy tygodnie..

Mezoterapia łysienia z użyciem osocza bogatopłytkowego bywa polecana nie tylko osobom z objawami łysienia, ale także tym, które mają wyjątkowo słabe włosy wymagające odżywienia. Zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta, a następnie poddaniu jej wirowaniu w specjalnej wirówce laboratoryjnej, aby uzyskać osocze bogatopłytkowe, które wstrzykuje się w skórę głowy. Efekty nie są natychmiastowe, ponieważ trzy miesiące trwa proces odrostu włosa. Wskazane są również przynajmniej trzy serie zabiegów co dwa miesiące.

Mezoterapia z wykorzystanie komórek macierzystych daje jeszcze lepsze efekty, ale jest niestety dość droga. W tym przypadku pobierane są komórki macierzyste z krwi, a następnie podane pacjentowi, aby odpowiednio stymulować komórki skóry oraz jej przydatki. Zabieg jest jednorazowy i powinien szybko przynieść spodziewane efekty.

Warto pamiętać, że im wcześniej rozpocznie się zabiegi, tym większe szanse w walce z łysieniem. W każdym razie mezoterapia łysienia daje duże szanse na poprawę stanu i cieszenie na nowo bujną fryzurą.

Klinika Dr Renaud

gabinet kosmetyczny

ul. Grodowa 1
Gliwice 44-100
klinikadrrenaud@gmail.com