530 004 464 Napisz do nas! Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Home

Peelingi medyczne

    W ostatnich latach jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych zabiegów w gabinetach dermatologii estetycznej jest peeling medyczny. Ze względu na swój charakter musi być wykonywany przez wykwalifikowanego dermatologa i poprzedzony dokładnym wywiadem medycznym. Zabieg bywa skuteczny w wielu dolegliwościach skórnych i dlatego polecany jest dla osób w różnym wieku. Najważniejszym zadaniem peelingu medycznego wydaje się zdecydowana poprawa wyglądu i stanu skóry twarzy, szyi oraz rąk. A to wszystko dzięki wygładzeniu, oczyszczeniu oraz ujednoliceniu kolorytu skóry. Koryguje się więc wszelkie defekty kosmetyczne lub chorobowe zarówno w obrębie naskórka, jak i skóry właściwej. Peeling medyczny okazuje się skuteczny w walce z bliznami, zmianami trądzikowymi, przebarwieniami, zaburzeniami pigmentacji, płytkimi zmarszczkami oraz zaburzeniami łojotokowymi skóry.

    Peelingi medyczne przeprowadza się zazwyczaj z użyciem preparatów kwasowych, typu kwasy owocowe, beta-hydrokwasy, retinol lub kwas migdałowy, które nakłada się na oczyszczoną skórę twarzy, a po upływie określonego czasu usuwa razem z naskórkiem.

    Dermatolog na podstawie wywiadu medycznego i określonych badań dermatologicznych podejmuje decyzję o zastosowaniu konkretnego kwasu, a także rodzaju peelingu. Chodzi o to, aby optymalnie dobrać specyfik do rodzaju skóry oraz stopnia zmian, które mają być zniwelowane. Może to być peeling medyczny powierzchniowy, średniogłęboki i głęboki.
    Trzeba mieć świadomość, że wraz z głębokością peelingu, czyli usuwaniem warstw naskórka, wzrasta ryzyko zarówno skutków ubocznych, jak i uszkodzeń skóry. Ważne, aby pamiętać iż po zabiegu skóra jest niezwykle wrażliwa, szczególnie na działanie promieni słonecznych.

    Istnieją również przeciwwskazania do peelingu, przede wszystkim wszelkie alergie skórne, opryszczka, stany zapalne skóry. Kobiety w ciąży i w czasie laktacji również nie mogą korzystać z tego zabiegu. Jednoczesne przyjmowanie niektórych leków także stanowi przeszkodę. Dlatego też tak istotne jest, aby w czasie wywiadu medycznego niczego nie zataić przed lekarzem, ponieważ może się to skończyć poważnymi komplikacjami po zabiegu.